Rozpoczęcie terapii wymaga wcześniejszej konsultacji, podczas której z rodzicem (jeśli problem dotyczy dziecka) lub z kimś z rodziny (jeśli problem dotyczy osoby dorosłej), przeprowadzany jest wywiad o osobie potencjalnie kwalifikującej się do terapii. Podczas konsultacji ustalane są oczekiwania w stosunku do terapii, rodzice/ rodzina pacjenta zapoznawana jest również z warsztatem pracy oraz proponowanym sposobem prowadzenia terapii.

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że jest to bardzo istotne aby na samym początku określić co i w jakim czasie jesteśmy w stanie zrealizować, wyjaśnić wszelkie wątpliwości, tak, aby osoba zainteresowana była pewna że, to jest to czego szukała. Tylko wtedy unikniemy niepotrzebnych nieporozumień.

W trakcie każdego spotkania pacjent otrzymuje indywidualne materiały do pracy w domu, które wcześniej zawsze staram się dokładnie omówić.

Obecnie specjalizuję się w metodzie „Dyna-Lingua M.S”, która należy do nurtu tzw. metod uniwersalnych, czyli nie ukierunkowanych na wybrany rodzaj zaburzeń rozwojowych, lecz umożliwiających pracę z różnymi problemami logopedycznymi i psychologicznymi oraz pomoc osobom z zespołem Downa, autystycznym, upośledzonym umysłowo, z dysfazją sensoryczną i motoryczną itd. Metoda koncentruje się na stymulowaniu głównych i zarazem najbardziej zlożonych funkcji psychicznych: mowy i myślenia. W pracy terapeutycznej stosuję oryginalną technikę relaksu, ćwiczenia energetyzujące, ćwiczenia oddechowo-głosowe, system ćwiczeń rozwijających teorie umysłu, programy stymulujące rozwój kompetencji komunikacyjnej.